DUYURULAR
HALFETİ ULAŞIM
HALFETİ ULAŞIM

HALFETİ NEREDE?

Halfeti, ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesinde, Fırat ve Dicle Nehirlerinin arasında yani Mezopotamya denilen toprakların bağrında bulunan bir ilçemiz. Kanunen Şanlıurfa’nın bir ilçesi olsa da coğrafi olarak Gaziantep’e de oldukça yakın.

HALFETİ

HALFETİYE'YE NASIL GİDİLİR?

2000 yılında GAP (Güneydoğu Anadolu Projesi) kapsamında yapılan barajın getirdiği etki ile sular altında kalan bölge artık Eski Halfeti olarak anılıyor. Yeni Halfeti ise bu bölgenin 15 kilometre ötesine kurulan bir yerleşim yeri. İlçe merkezine ulaşım için birkaç farklı seçenek var.

GAZİANTEP'TEN HALFETİYE'YE NASIL GİDİLİR?

Özel Aracınızla Gaziantep'ten 1.5 saat içinde Eski Halfeti'ye varabilirsiniz. Özel Aracınız yok ise Gaziantep merkezden hareket eden minibüs veya otobüsleri tercih edebilirsiniz.

ŞANLIURFA'DAN HALFETİYE'YE NASIL GİDİLİR?

Özel Aracınızla yaklaşuk 125 km, özel aracınız yok ise Şanlıurfa Otogarandan ilçelere giden araçları kullanabilirsiniz. Tahmini 2.5 saat içerisinde Halfeti'ye varmış olacaksınız.

UÇAK İLE ULAŞIM

Halfeti’ye geliş yolculuğunuzu uçak ile yapacaksanız eğer Şanlıurfa veya Gaziantep’e uçmanız gerekiyor. Sonrasında yukarıda verdiğimiz detaylar ile araç kiralayarak veya toplu taşımayı tercih ederek Halfeti yolculuğunuza devam edebilirsiniz.