DUYURULAR
BAŞKANIN MESAJI

SAYGIDEĞER ÜYELERİMİZ,

Tarihi Milattan öncesine dayanan, kesintisiz kadim  medeniyetlere ev sahipliği yapmış güzel ilçemiz, Tarihi ve Turizm kenti yüzüyle temiz kültürünü, yine Göbeklitepe’nin ortaya çıkmasıyla tarihin Sıfır noktası ve Tarihi Paleolitik çağa (M.Ö 6000.000 Yıla) kadar uzandığı ortaya çıkan Tarihin başkenti Şanlıurfa’nın binlerce yıllık Tarih çınarının birer parçasıyız.

Gaziantep’te kurulan ve faaliyet gösteren bir dernek olarak, toplumsal yaşamın büyük değişimler gösterdiği, şehirleşmenin ve mesafelerin arttığı bu dönemde; hemşerilerimizin ve gönlü Halfeti ilçesi ile bağlı köylerinde olan, hayatının bir döneminde işi ve mesleği gereği bu bölgede geçiren, bu bölgeden olmayıp ancak kalben bu yöre ile beraber olan bütün insanların, eğitim, sağlık, kültür ve sosyal alanda yardımlaşmasını, iyi günde sevinçleri, kötü günde kederlerini paylaşmayı amaçlamaktayız.

Gönül birlikteliği amaçlayan derneğimizde dünya görüşü ne olursa olsun, hangi ideolojiyi benimserse benimsesin, Şanlıurfa ve Gaziantep ortak kimliğinde bir arada olmaya çalışan tüm insanların bir araya gelmesini, birlik ve beraberlikle ülkemize ve kültürümüze önemli değerler kazandırmasını istiyoruz. Geniş kitlelere hitap etmeyen hiçbir sivil toplum kuruluşunun uzun ömürlü olamayacağı, artarak güçlenebileceğimizin, güçlendikçe birleşeceğimizin bilinciyle hep beraber olmak, birbirimizin elinden tutarak yücelmek, yüceltmek istiyoruz.

Derneğimizin bu günlere gelmesinde emeği geçen görev yapmış tüm dernek başkanlarımıza, yönetim, kadın ve gençlik kurulu üyelerimize de şükranlarımızı sunuyor, Derneğimizin emeklerine sahip çıkmanın mutluluk ve gururunu taşıyoruz.

Bu çerçevede tüm hemşerilerimizden toplumsal dayanışmamızın daha üst seviyeye çıkması, temel sorunlarımızın çözümü  için destek bekliyoruz. İnsan için en büyük zenginliğin geride bıraktığı güzel anılardan, hayır, hizmetlerden oluşan hoş bir seda olduğu düşüncesi ile gönüller yapma gayretindeyiz.

Sizlere hizmet etme onurunu bizlere verdiğiniz için teşekkür eder; bu şerefli hizmette yolumuza devam ederken sizlerin de desteklerinizle bize güç katacağınızdan eminiz.

Selam ve saygılarımla,

Nihat ARSLAN
Halfetililer Derneği Başkanı